Provozní doba

Kontaktní informace

Slender stoly Běžecký a veslovací trenažér, Rolletic Masáž Kosmetika Studio Slender plus Studio Slender plus Vacu-Shape Crossový trenažér, vibrační plošina

Slender stoly

Cvičení na rehabilitačních stolech SLENDER nahrazuje cvičení na podložce. Dochází při něm k redukci tukových polštářů a upevnění zdraví. A navíc je cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie, což je jeho nespornou výhodou.

Uspořádání Slender stolů v našem studiu

Cvičení na rehabilitačních stolech vyvinuly už v polovině čtyřicátých let američtí lékaři, kteří pracovali s pacienty omezením pohybového aparátu a zraněními. Vytvořili komplex rehabilitačních stolů poháněných elektromotorem, který je šetrný ke kloubům a páteři, protože nahrazuje původní cvičení na podlaze (tzv. motorizovaná gymnastika). Cvičení na těchto stolech nejen zpevní a vytvaruje postavu, ale také se zlepší hybnost a pevnost svalů a pohybového aparátu.

Při cvičení dochází k minimální zátěži organismu

Uspořádání Slender stolů v našem studiu

Tento způsob cvičení je vhodný zejména pro ženy a muže, kteří mají poruchy pohybového ústrojí, protože při cvičení dochází k minimální zátěži organismu. Váha těla totiž spočívá na stolech a pak už je třeba jen nechat působit stroje na jednotlivé partie těla a odolávat vůči tlaku.
Cvičení je dokonce srovnatelné s pohybem ve vodě, kde váhu těla nadnáší voda a tělo je tak celkově procvičováno, aniž by se zatěžovaly a nadměrnou námahou opotřebovávaly klouby, jako při klasickém cvičení.

Pro koho je cvičení na SLENDER stolech vhodné?

Uspořádání Slender stolů v našem studiu

Pohyb je blahodárný pro všechny, kteří si chtějí zpevnit svalstvo, zformovat postavu a dělat něco pro svou kondici. Cvičení je ale vhodné i pro ty, kteří díky svému zdravotnímu stavu běžně cvičit nemohli. Jedná se zejména o lidi s poruchami pohybového aparátu (nemoci kyčlí, kloubů, páteře, bolesti ramen, artróza) včetně upevnění pánevního dna – lepší udržení moči. Pomůže při korekci vad způsobených úrazem nebo dlouhodobou nečinností. Zvýší se hybnost kloubů, prodlouží se zkrácené svaly.Dále je vhodné pro ty, kteří mají poruchy srdce nebo krevního oběhu, s křečovými žilami a v neposlední řadě lidi s vodnatostí a trpící nadváhou.
Vlivem cvičení se také uvolňují toxické látky z těla.
Tato metoda minimálně zatěžuje organismus, ale přesto se hodina cvičení vyrovná jiným cvičebním aktivitám – např. několikakilometrové chůzi, 6 hodinám cvičení na podlaze a pod.

Jakým způsobem cvičíte s rehabilitačními stoly?

Uspořádání Slender stolů v našem studiu

Šest masážně rehabilitačních stolů je koncipováno tak, aby se soustředilo vždy na danou partii těla či procvičení jednotlivých částí těla.Na každém stolu cvičíte 8 minut, kde se necháváte vést tempem přístroje, ale přesto cvičíte sami. Uvolňujete a zatínáte svaly, procvičujete se. Jedná se o isometrii – kontrakce určité svalové skupiny a následné uvolnění po stejný časový úsek.
Na stolech se nijak zvlášť nepotíte, ale rytmické pohyby zpevňují svalstvo a bojují s nadbytkem tuku.

Při této cvičební metodě se spojuje estetický a zdravotní efekt.

Cvičíte s úsměvem.

Jaké máme typy Slender stolů?

Sandbag table

Sandbag table

Lehkými rytmickými pohyby pomáhá rozkládat tukové polštářky na bocích, hýždích, stehnech a zároveň je zpevňuje a zeštíhlí.

8. min = 800 pohybů

 
Leg table

Leg table

Zeštíhlí a zpevní celé nohy, zvlátě vnitřní stranu stehen a tzv. „pytle” na venkovní straně.
Upravuje cirkulaci v nohou.

8 min. = 2,5 km chůze

 

 
Sit up table

Sit up table

Pracuje společně s Vámi a trénuje břicho, stehna, lýtka, dolní zádovou partii.

8. min = 72 pohybů leh - sed

 

 

 
Waist, Tummy, Hip table

Waist, Tummy, Hip table

Lehce zdvihá a spouští nohy. Ztrácíte cm na břiše, bocích, hýždích, nohách a posilujete svaly dolního dílu zad ( kříž ), působí proti celulitu.

8 min. = 720 střídavých pohybů nohama procvičuje celé tělo.

 
Stretch table

Stretch table

Zmenšuje nadbytek tuku na pažích, masírováním procvičuje krční a bederní páteř. Upevňuje hrudní koš, prsa, břicho, lýtka, stehna.

Vrací Vašemu tělu sílu a pohyblivost.

 
Vibrator table

Vibrator table

Zde se úplně uvolníte.

Povzbuzuje a zlepšujekrevní oběh, pomáhá uvolňovat přebytečnou vodu a toxic. látky z těla. Rozptyluje celulit.

Dává Vám pocit relaxace a nové energie.